Vánoční turnaj ve stolním tenisu - 20. 12. 2008

Přidáno: 30. prosince 2008

Autor: Ing. Jan Meloun, starosta SDH obce Spojil

Těsně před vánočními svátky náš Sbor dobrovolných hasičů obce Spojil uspořádal letos již třetí ročník vánočního turnaje ve stolním tenisu. Snad kvůli vánočním přípravám se v letošním roce přihlásilo ještě méně závodnic než loni, mužských a dětských závodníků byl téměř stejný počet.

V sobotu 20. 12. 2008 se tedy od 8,00 ráno sešli k prezenci všichni přihlášení účastníci ve sportovním areálu obce Spojil. V mužské kategorii to bylo celkem 10 osob, žena pouze jedna a v kategorii dětí byli 3 závodníci. Herní systém byl stejný jako v loňském roce - byly rozlosovány dvě skupiny, v nichž hrál každý s každým, a ve finálových zápasech se pak utkali dva hráči s nejvyšším počtem vítězství z obou skupin. Zápasy byly hrány na 2 vítězné sety. V ženské kategorii byla naše jediná hráčka nucena hrát své zápasy s mužskými soupeři, a jelikož dvěma vyhranými zápasy ve skupině jim byla velmi zdatnou protihráčkou, tak jsme ji samozřejmě velmi rádi ocenili vítěznou trofejí ve své kategorii. V dětské kategorii (tj. mladší žáci) hráli chlapci na 3 vítězné sety. Pro všechny kategorie platilo, že každý set měl 11 míčků a podání se střídalo po dvou míčcích.

Poté co se všichni účastníci cvičně rozehráli, byly v 9,00 hodin zahájeny turnajové zápasy. Pravidelně se střídala utkání všech skupin a vládla zda příjemná sportovní atmosféra. Poslední finálový zápas mužské kategorie ukončil krátce před 14,00 celý turnaj. Loňský vítěz pan Zahálka letos nalezl svého přemožitele v panu Starém.

Ve 14,00 proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů na medailových místech. Všichni obdrželi od našeho sboru krásné trofeje (poháry zlaté a stříbrné barvy) a diplomy a vítězové prvního místa mužské a ženské kategorie jako vždy ještě putovní pohár.

Pořadí vítězů:

Kategorie MUŽI

  • 1. místo – Petr Starý
  • 2. místo – Jan Zahálka
  • 3. místo – Petr Pičman

Kategorie ŽENY

  • 1. místo – Michaela Skácelová

Kategorie DĚTI

  • 1. místo – Ondřej Štěpánek
  • 2. místo – Filip Řehoř
  • 3. místo – Ondřej Mišek

Všem aktivním účastníkům turnaje i jejich fanouškům se 3. ročník turnaje moc líbil a pěkně si jej užili. Nezbývá než opět vyzvat všechny naše spojilské sportovce, aby stolní tenis pilně trénovali pro příští turnaje, a to nejlépe přímo v našem sportovním areálu ve Spojile.